Artık Instagram hesabınızı silmeden Threads profilinizi silebilirsiniz

Uygulamanın üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, bir güncellemede, Threads kullanıcılarının artık uygulamadaki hesaplarını Instagram’larını da silmeden silebileceklerini söyledi.

Kullanıcılar profillerini Threads uygulamasından Ayarlar -> Hesap -> Profili sil veya devre dışı bırak yoluyla kaldırabilirler.

Bu değişiklik, Threads kullanıcıları arasında uzun zamandır talep edilen bir özellikti; bunların çoğu, Instagram hesaplarını da silmeden Threads profillerini kapatamamaktan dolayı hayal kırıklığına uğramıştı. Güncelleme, Meta’nın, Threads kullanıcılarının gönderilerinin Instagram ve Facebook’un ana akışlarında tanıtılmasını engellemesine olanak tanıyan başka bir ayar değişikliği getirmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Artık Instagram hesabınızı silmeden Threads profilinizi silebilirsiniz

Değişikliklere rağmen Instagram ve Threads hala birbirine çok yakın bir şekilde bağlı. Threads’e katılmak için bir Instagram hesabı gerekiyor ve uygulamanın tek mesajlaşma özelliği Instagram’ın gelen kutusuna bağlı. Threads ayrıca öneriler ve diğer özellikler için kullanıcıların Instagram varlığından da yararlanıyor.

Meta’nın iki hizmeti tamamen ayırması pek mümkün olmasa da, Threads’in sonunda daha bağımsız hale gelebileceğini ummak için nedenler var. Meta, Threads’i, Mastodon’a ve federal evrendeki diğer hizmetlere güç sağlayan açık kaynak protokolü olan ActivityPub ile uyumlu hale getirmeyi planladığını açıkladı. Şirket bunun nasıl çalışacağına dair pek bir şey paylaşmadı ancak entegrasyon, sosyal medya kullanıcılarına Instagram’dan uzak durmayı tercih etseler bile Threads içeriğiyle etkileşim kurmanın yeni yollarını sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x