Rüyalarınızı Kontrol Edip Dilediğiniz Gibi Şekillendirebilmenizi Sağlayan Cihaz Nihayet Üretildi

ABD merkezinde bir girişim olan Prophetic, ürettikleri Halo adında yeni bir cihazla rüyaların kontrol edilebileceğini öne sürüyor. Bu cihaz, lüsid rüyalar yoluyla kullanıcıların bilinçlerini açarak bilim, matematik ve sanat alanlarında öncü isimlerin yaptığı gibi rüyalarda çalışmanıza olanak tanıyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

ABD merkezli bir girişim olan Prophetic, Halo adındaki kafa bandı cihazı ile insanların uykuları sırasında çalışmalarına imkan tanıyabileceğini duyurdu.

Bu cihaz lüsid rüyaları tetikleyerek kullanıcıların uykuda olduklarının farkında olmalarını ve rüyayı kontrol etmelerini sağlıyor.

Prophetic, Halo’yu “problem çözme için nihai açık uçlu ortam sunan noninvazif bir nörostimülasyon cihazı” olarak tanımladı ve kullanıcının hayal gücünün tek sınır olduğunu iddia etti.

Şirketin kurucusu Eric Wollberg odaklanmış ultrason sinyalleri kullanarak rüya durumunu aktive etmenin kullanıcılara demolar yapma veya zor görevler için yaratıcı çözümler bulma fırsatı verebileceğini belirtti.

Şirketin web sitesinde lüsid rüyalarda geleneksel fizik kurallarından, örneğin yerçekimi, enerji ve kütlenin korunumundan özgür olunabileceği ifade edildi.

Tarihin birçok parlak bilim, matematik ve sanat öncüsü, önemli keşiflerini lüsid rüyalara atfetmiştir.

2017’de Adelaide Üniversitesi’nden bilim insanları lüsid rüya görme olasılığını artırabilecek üç tekniği test etti.

Bunlar çevreyi düzenli olarak kontrol etmek, REM uykusunu desteklemek için belirli bir süre sonra alarm kurmak ve rüya gördüğünde bunun farkında olacağını kendine hatırlatmaktı, bu tekniklerden üçüncüsünü deneyen katılımcıların %46’sı lüsid rüya gördü.

Prophetic, lüsid rüya görme yeteneği sunan ilk şirket değil ancak diğer şirketler henüz tüketicilere bu deneyimi tutarlı bir şekilde sunabilecek bir ürün geliştiremedi.

Prophetic, bu kafa bandını geliştirmek için 1 milyon dolardan fazla fon topladı ve Elon Musk’ın Neuralink cihazının tasarımcılarından biriyle iş birliği yaptı.

Fortune dergisine göre Prophetic’in Halo cihazının 2025’te piyasaya sürülmesi ve 1500 ile 2 bin dolar arasında bir fiyata mal olması bekleniyor.

Sosyal medyadan bu cihazın duyurulmasına gelen tepkiler ise şöyle: ?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x